SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Atlantický oceán - Narozeniny (DJ)

Dnes jsme měli poslední kambuz, teda snad poslední na této plavbě. Událo se spousta věcí, to znamená, že jsme vydrželi nevařit z liofu a nebýt vyhození přes palubu hladovou posádkou. Našli se těstoviny, rajské protlaky a fazole v konzervě. To nejdůležitější ale bylo, že Wifka s Krzyskem upekli Tomkovi dort k jeho 40-tinám. Jsme stále v řyčících čtyřicítkách zeměpisné šířky, jak se jim v Polsku říká a Tomek je rád, že má 40tiny a ne ty další jako my. Všichni se cítíme maximálně na 30 a každému je nám různě, ale spíš kolem padesátky. Tomka to docela uklidnilo, že má kolem sebe lidi, kteří jsou důkazem toho, že i po 40 se dá žít.
Měl z našeho přání a zpívání radost a vůbec byla celý den dobrá atmosféra.
Na druhou stranu jsme celý den ostře jeli, sice ne úplně na cíl, ale přesto aspoň ve směru a naše vzdálenost se zmenšila na 180 mil do cíle.
Celou noc i den jsme chodili po pravém boku lodi, což jak si jistě představíte je náročné a v noci ten spánek také není bůhvíco, ale vždy je to jachting, to, proč jsme sem přijeli. Já si to užívám s pocitem, že za chvíli tato zábava skončí a budou jiné radosti a starosti a na tuto plavbu zbyde jenom vzpominka. Chci si ten konec užít, aby byl co nejhezčí.

S pozdravem od celé posádky se pro dnešek loučí Dušan


01.04.2015