SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Atlantický oceán - Plnou parou vpřed (DJ)

Konečně jsme se dočkali. Krásný den, svítí sluníčko a jako bonus fouká vítr ve spravném směru ze západu.Teloty dosahují tak 15 stupňů. Jedeme a vachty se stávají odměnou, protože spát se nedá pořád a poslední dny naší plavby je škoda strávit čtením nebo koukaním na video. Nejlepší je poslouchat muziku ze sluchátek a přitom si kormidlovat. Dáváme dohromady fotografie, diskutujeme a relaxujeme. Na jednu stranu se už člověk těší do Mar del Plata a nemůže se dočkat a na druhou stranu už teď víme, že i na tyto okamžiky budeme vzpomínat. Nakonec to bohužel dopadne tak, že v Mar del Plata bude pro nás už Antarktida minulostí a nejživější bude jízda po Atlantiku. To je jen důkazem toho "jak ten čas letí". Aspoň vím proč se o tom zpívá i v písničkách. Přesto si myslím, že i tato část naší výpravy má svůj význam.
Odpoledne jsme se bavili pozorovaním jestřába, který kde se vzal tu se vzal (jsme 150 mil od argentinského pobřeží) přiletěl se svou kořistí (malým bílým ptáčkem) a přistával na vrcholcích našich sežňů a postupně, jak mu vítr a kývání dovolilo, jí požíral.
Zvířata jsou velmi důležitou součástí naší výpravy a setkání s nimi je vždy velkým zážitkem. Co tady ten jestřáb dělal na moři, to nikdo neví. Asi mu na kontinentu všechno sežrali, tak si zaletěl na moře. Byl to bojovník.
Nádherný večer, plno hvězdiček a na cestu svítil měsíček. Držte palce a nám fouká vítr, a dojedeme do cíle co nejdříve. Zbývá 580 námořních mil./


Z rychlé Selmy zdraví  Dušan
Jacek, Wifi, Artur, Damian, Tomek, Kris, Piotrek, Krzysiek, Luby i Leon.
29.03.2015