SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Důležitý den

Dnešní den je věnovaný narozeninám Tomka. Čtyřicátým! Vypadá ale mezi námi jako zachovalý třicátník.. Mořská sůl asi doopravdy konzervuje... Věčně mladý! Informace pro slečny - Tomek je šastně ženatý! Často mu od ní chodí sms-ky!!! Tomkova oslava dopadla opět skvěle. Přípravy probíhali klidněji, klid je spojen s praxí, jsou to již čtvrté narozeniny na Selmě... Upekli jsme dort, samozřejmě. Cukr a ostatní důležité suroviny jsme uschovali v útrobách jachty již před měsícem. Pěli jsme písně, můžeme konstatovat, že opět lepší kvality. Prvních „Sto lat“ si Tomek vyslechl již několik vteřin po půlnoci. Z lůžek se vynořili rozespalí kolegové, ale zazpívali skvěle. Oběd jako obvykle s dortem. Znovu jsme si vyzkoušeli nᚠchorál. Bylo příjemně, byl dárek. Energetický! Následně všichni obdrželi takovou porci cukru, že nám hrozí riziko cukrovky. Lenivě jsme se rozešli na svá místa...
Na palubě celkem fajn. Fouká vítr. Zvládli jsme 154 mil za 24 hodin. Do přístavu méně než 200 mil. Od 10.00 do 20.00 silný vítr s poryvy. Plavba slalomem mezi vysokými vlnami. Pád z takové vlny se končí tak silnou ranou, že děláme vše proto, abychom se těmto situacím vyhnuli. Nárazy o vlnu jsou velmi silné.. Ne vždy se dá včas zareagovat. Někdy kormidelník nasměruje loď na nepříliš velkou vlnu a situace se jeví v pohodě. Ale někdy se za vlnou objeví ohromná jáma... A v ten moment letíš a BUM! K tomu velká rychlost! V těchto momentech ví o nárazu jako první kormidelník. Většinou si pod nosem brouká různá slova .... Potichu.... Nemůže nic udělat, pouze se více soustředit na další vlnu.
Apríl se na Apríla nekonal. Celou cestu bylo dost vtipkování, tak jsme Apríl vynechali. Možná, že jsme si potřebovali odpočinout?

Ze Selmy velmi vážně, ale ve výborné náladě pozdravují:
Piotr, Jacek, Damian, Wifi, Leon, Artur, Luby, Dušan, Krzysiek, Tomek, Kris
01.04.2015