SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Jižní Atlantik - Pěkný den ve řvoucích čtyřicítkách

Krásné počasí a k tomu vítr do plachet. Vítr! Od půlnoci do osmi ráno plujeme průměrnou rychlostí 8 uzlů, místy i 10! (do 18 km/h). Doháníme ztráty z předchozích dní, kdy neválo. Průměrná denní rychlost je kolem 5,5 uzlů (10 km/h). Práce na palubě jsou v plném proudu. Vybalili jsme zásoby liofilizátů (potraviny vysušené zamražením) ze skladiš v podpalubí, všechny obaly jsme umyli vodou a následně přebalili. Pořádek jsme udělali také v kuchyni. Všechno dočista. Pomalu uklízíme vše kolem sebe. Pro upřesnění – i přes tři měsíce na moři máme v podpalubí vzorný pořádek. K neuvěření: 11 chlapů, 3 měsíce v uzavřeném prostoru a pořádek! Ale je to tak...
Slunečné počasí vyhání všechny na palubu. Společenský život v podpalubí i na palubě vře! Poleháváme, vyhříváme se na sluníčku, lenivě konverzujeme. Vachty letí, jak prásknutí bičem.
Pozor – malý, bílý čáp, který nás nedávno navštívil, přežil! Pojmenovali jsme ho infantilně „čápíčkem“. Zjevil se dnes nad ránem. Přiletěl jako domů. Usedl na rámu branky a odpočívá. Žije!!!! Cestoval s námi do pozdní noci. Poté, odpočinutý, zase někde odletěl... Prověřili jsme v Atlasu ptactva – je to „Bubulcus Ibis“. Chceme být přesní. Po poslední relaci, kdy jsme se zmínili o návštěvě jestřába, byli jsme upozorněni čtenáři našich stránek, že se nejedná o jestřába, ale sokola stěhovavého. Děkujeme za upozornění a jsme rádi, že jste s námi. Prosíme také o informaci od „ornitologů“, zda jsme správně pojmenovali „čápíčka“. Prosíme také o zaslání polského nebo českého názvu tohoto krásného ptáka.

Ze sluníčkem vyhřáté „Archy“ Selmy pozdravují:

Piotr, Jacek, Damian, Wifi, Leon, Artur, Luby, Dušan, Krzysiek, Tomek, Kris
30.03.2015