SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Jižní oceán

Od rána nás počasí rozmazluje – tlaková výš. Čím dále klidnější plavba. Na snídani ovecné vločky a sendviče. Na oběd brambory, hovězí gulᚠa zelenina. Posádka má výbornou náladu.

Klesá nám průměrná rychlost. Dnes po poledni se stavíme do driftu a na pozici 51S budujeme na několik hodin dok na opravy. Máme hodně práce na i pod palubou, ke které potřebujeme relativně klidné moře. Artur opravuje předřené otěžové lano, utěsňujeme škvíry v kajutách, přebalujeme maso, kontrolujeme a třídíme zásoby zeleniny.

Zásoby masa (více než 120 kg) nám vystačí na nejméně 60 jídel. Maso je vakuově balené a díky klesající teplotě úplně nezávadné. Bohužel zelenině nevyhovuje vlhkost. Kvalita, zejména mrkve a papriky, je hrozná. Všechnu mrkev máme oloupanou. Snědli jsme lečo, dnes to bylo druhé teplé jídlo od vyplutí z Hobartu. Mrkev bude královnou kuchyně následující dva dny......

Plachty na stěžně a vzhůru na další cestu. Víme, že nás čeká další změna počasí. Ještě vyplníme naše „psychologické památníčky“, služba jde na stráž, zbytek spát. Ještě je před námi dlouhá cesta do Rossova moře.

Po dni odpočinku zdravíme z paluby Selmy

Jacek, Damian, Krzysiek, Kris, Tomek, Piotr, Wifi, Leon, Artur, Luby a Dušan


19.01.2015