SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Jižní oceán - Jaro, jaro ach ty jaro! (DJ)

Jacek napsal ve svém deníku, že byla horka. Do horka to má daleko, ale vzhledem k tomu, že jsme ve svých spacácích vydrželi v mrazech, tak je nám teď horko. Teplota v lodi je nad 10 stupňů, což je také výrazným oteplením.
Je potřeba si uvědomit, že teprve dnes jsme vjeli do zeměpisných šířek, které začínají číslem 5. Což znamená, že do mysu Horn je pořád přes 400 mil a my se nacházíme v Drakeově průlivu, v jednom z hlediska námořního "nejzajímavějším" místem na světě. Na štěstí je k nám počasí milosrdné a dovoluje nám plavbu stále na boční vítr kolem 7-8 uzlů.
Celou noc jsem byl, podle plánu, na vachtě, což mně umožnilo reset organizmu a vítězství nad mořskou nemocí. Po vachtě v 6 ráno do postele a celé dopoledne až do 14 hodin spánek. Mezitím se celá naše firma prohání po stráních rakouských Alp. Myslím na ně a oni podle včerejšího telefonátu s Lenkou také na nás. Musím přiznat, že se už do toho Mar del Plata těším
Potkal mě Jacek, mluvíme spolu zajímavým jazykem. Já se ho snažím učit česky a on se mě snaží česky odpovídat. Vypadá to asi tak, jak mě kdysi po asi půl hodině rozhovoru s polským kamarádem, kdy já jsem se s nim samozřejmě bavil polsky mně on odpověděl, že ani nevěděl, že je čeština tak podobná polštině. Já na Jacka mluvím česky, on na mě mluví divně polsky a když mu to chci přeložit, co jsme si vlastně řekli, tak se diví, co mám proti jeho českému nářečí. Po skoro 3 společně strávených měsících, je na lodi dobrá nálada a všichni se těší a těší... začíná přece jaro a my jsme přece taky jenom lidi.


Z jarní Selmy zdraví Dušan:
Jacek, Luby, Leon, Pioterk, Artur, Damian, Kris, Tomek, Wifi i Krzysiek


21.03.2015