SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Jižní Oceán - ještě 4 kambuzy (doufám podle předpokladu) (DJ)

Zatímco my standardně podáváme snídaně, tentokrát bez vajíčka, které je 2x a potom je přestávka jeden den. Stejně je to i s chlebem. Zkrátka každý třetí den je omezená strava. Dnes na oběd jsme měli hovězí s omáčkou (na základě směsi koření, které najdu, zahuštěná moukou se sušeným mlékem) a salát z čerstvého zelí, který udělal Krzysiek a jak nám oběd ve svém deníku pochválil. Děkujeme, vařit když chutná, je radost. Večeře, polévka česnek osmažený s trochou šunky a zeleninové konzervy, to celé zahuštěné jíškou. Nahoře se opakuje situace z předchozího dne. Celá příď jachty přes noc zamrzla a denní vachty tlučou a tlučou led.
Teď velmi důležitá informace a tímto zdravím Pavla Proška a Petra Jančárka. Selma ujela na cestě na této výpravě z Ushaia, kde jste se před rokem nalodily, na své cestě do Punta Arenas 20000 námořních mil.
Celou cestu střídavě pod vedením kapitána Piotra Kuzniara a Tomasza Lopaty. Tímto jim blahopřeji ke krásnému výkonu, který ještě nekončí. Dostali jsme od kapitána půl skleničky vína. Každý měl přípitek. Já si přál další polsko - české výpravy.
Jen pro doplněni, my jsme z této vzdálenosti ujely z Hobart 6800 przepłynęliœmy ponad 6800 mil. Do zhruba 10000 mil nám něco ještě zůstalo odjet.
Teploty nám klesají, teď máme 10 - 13 stupňů pod nulou a v kombinaci s větrem začíná být zkrátka zase velká zima. Snažíme se konečně dojet k ostrovu Petra 1. ,na který bychom se pokud bude počasí a čas, mohli podívat. Ale ještě nám nějaké 2 dny plavby zbývají.

Ze Selmy zdraví její celá posádka:
Dušan, Jacek, Tomek, Kris, Krzysiek, Wifi, Luby, Damian, Artur, Leon i Piotrek.
12.03.2015