SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Jižní oceán - kolo, kolo mlýnský

A opět stále dokola. V noci znovu přimrzlo. Pokračujeme v odstraňování ledu na Selmě. Na přídi vrstva ledu narostla na více než 20 cm!!! Odsekával jsem přes jeden a půl hodiny. Do práce chodíme denně na 6 hodin, noční směny na 8. Ledové přesčasy nám navíc krátí odpočinek. Je fajn, že plujeme v dobrém tempu. Kromě drobných potíží je nálada výborná, plná mobilizace a kupa legrace. Dnes jsme “otočili počítadlem” naší expedice. Od začátku naší cesty – Ushuaia, minulý rok – Selma urazila 20.000 mil!! Láhví vína během oběda jsme oslavili tento slavnostní okamžik! My jsme během této etapy překonali 6.800 mil. Celkem musíme zvládnout 10.000 mil.
Nadále zima, ale začalo se objevovat sluníčko, je jasněji.
Hodně spíme, musíme regenerovat! V noci mráz do -11°C. Když zavane vítr, pocitová teplota klesá pod -20°.
Kuchyně dnes patřila Dušanovi a Krzyskovi. Skvělý gulᚠs rýží a se zelím. Neměl jsem psát o jídle, ale co se dá dělat. Vynikající!!!
Musíme jíst často a konzumovat kalorické pokrmy. Díky tomu jsme všichni zdraví. Přidáváme vitamínové doplňky. Máme velké zásoby sladkostí, oříšků a sušeného ovoce. Je nám dobře!
Směřujeme k ostrovu Petra I. Jestli počasí a čas dovolí, zkusíme se na něm vylodit. Byla by to pro nás příjemná přestávka. Od Rossova moře plujeme bez pauzy!

Ze Selmy směřující k cíli pozdravuje posádka:
Jacek, Tomek, Kris, Dušan, Krzysiek, Wifi, Luby, Damian, Artur, Leon a Piotrek


12.03.2015