SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Mar del Plata

Stojíme uvázáni v Yate Club Argentino – v Mar del Plata. Od posledního přístavu (Hobart v Tasmánii) jsme překonali 9.172 mil (okolo 17.000 km). Od 06.04.2014 (data počátku naší expedice Selma-Antarktida-Vytrvalost, která začala v Ushuaia v Argentíně) jsme celkem přepluli 22.934 mil (42.474 km).
A je konec.... ale bude pokračování!!!


Ještě včera nic neukazovalo na to (hlavně předpověď počasí), že posledních 100 mil (185 km) zvládneme tak rychle. Byli jsme již připraveni na strávení Velikonoc na jachtě – na oceánu. Nyní bude druhá polovina svátků na jachtě, ale v přístavu. Přišel náhle silný vítr z dobrého směru. A nepřestával vát. Rychle jsme dosáhli rychlosti 8-9 uzlů (cca 16 km/h). Za několik hodin jsme dopluli do civilizace. Nad ránem jsme uviděli světla města zářící do noci a ráno samotné město – již za světla.
K přístavu Mar del Plata jsme dopluli v době přilivu (štěstí nás neopouští). – „na vysoké vodě“. Plachty dolů. Dopluli jsme. Lana ven z paluby! Stojíme!!! Kolem jachty máme pevninu, město, civilizaci. Po 80-ti dnech je to pro nás novinka.
Hlásíme se k odbavení: Imigraciones, Prefectura, Sanitární a Celní! Musíme čekat – všechno to trvá a není to snadné. Nikdo tu nespěchá. Klidně čekáme – nic nás nehoní.... Teplo, 21 stupňů.
Celá posádka zústane na jachtě do pondělí 6. dubna. Poté se rozloučíme. Nyní sedíme na palubě a povídáme si. Kapitán zrušil zákaz konzumace alkoholu. Vzpomínáme na zážitky z plavby, my veteráni..... Je fajn, plánujeme další kroky... Mezi tím přicházejí gratulace, šampaňské a zase šampaňské...Čeká nás ještě vysněná sprcha (yes, yes, yes!!!) a večeře.
Naslyšenou zítra, drazí čtenáři. Je doba na podání hlášení – ale již ne dnes, omluvte nás. Jdeme uctit ukončení expedice. Asi máme důvod.

Z uvázané, „uzemněné“ Selmy pozdravují:
Piotr, Jacek, Artur, Damian, Dušan, Kris, Krzysiek, Wifi, Luby, Leon a Tomek04.04.2015