SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Mar del Plata - Je to už konec?

Tvůrčí chaos všude kolem. V podpalubí se nedá projít. Lidé v šíléné rychlosti zkouší stihnout... Stihnout zásobit Selmu na další cestu, na kterou vyplouvá již dnes v noci.
My jsme ukončili expedici. Je konec jedné etapy, kterou nyní nebudu banálně popisovat v číslech a datech. Měl bych mnoho údajů, ale hlavní je to, že jsme všichni ve zdraví přežili plavbu na té ocelové, bezpečné jachtě. Důležité je, co jsme sami v sobě objevili. Naši kolegové byli katalyzátorem všech změn. Vztahy, které se vytvořily na cestě, budou ještě dlouhou dobu překvapovat sociology. Tříměsíční plavba jedenácti různých osobností proběhla bez konfliktů... Každý z nás je silná osobnost, která má určitý pocit své vyjímečnosti. A to mohlo přinést určitá rizika. Mohli jsme očekávat rozpory, hádky a dokonce otevřené konflikty bez možnosti sbalení se a opuštění kolektivu. Ale vše proběhlo v úplné pohodě. Všichni cítí nostalgii, která přišla s koncem naší expedice. Loučíme se již druhým dnem... Společně jedeme do Buenos Aires, kde strávíme ještě jeden nebo dva dny. Jsme Posádka.
Největším počinem expedice Selma-Antarktida-Vytrvalost je nakonec vytvoření skupiny přátel, kteří se vzájemně podporují. S klidným srdcem můžeme konstatovat, že jsme dosáhli úspěchu! Všech dalších cílů jsme dosáhli díky atmosféře vzájemného porozumění a podpory. Abychom mohli plně shrnout naši plavbu, potřebujeme ještě trochu času a odstupu. Nyní nám v myslích prolétává příliš mnoho vzpomínek, myšlenek a obrazů. A to nepomáhá...
Přijely nové Selma cestovatelky – dvě Natálky a Agnieszka. Začínají psát nový příběh a tak jim přenechávám klávesnici.
Loučíme se s našimi čtenáři, děkujeme jim za zájem, podporu a připomínky. Tato etapa našeho života je za námi, ale navždy zůstane v našich srdcích a hlavách. Těžce se to píše, ale je to tak.... Expedice Selma-Antarktida-Vytrvalost je právě u konce.
...my v duších, plujeme dále...

Ze Selmy v Mar del Plata se s Vámi loučí:
Piotr, Jacek, Artur, Damian, Dušan, Kris, Krzysiek, Wifi, Luby, Leon a Tomek

Pozdravujeme naše spolucestující a doprovod: čápa, sokola, albatrosy, velryby, delfíny, tučňáky a další
07.04.2015