SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Plujeme v bouři

Celý den jsme strávili plavbou v bouři, kolem včera zmíněné ledové hory. Pohled na ní již máme uložený do paměti, na moři jsme zanechali brázdy naší „orby“. Motání se dokola, je naše jediné možné řešení v době silných větrů. Počasí se mění jako v kaleidoskopu. Chvíli sluníčko vykukuje zpoza těžkých mraků, aby za chvíli přišla sněhová přeháňka a vítr. Vítr je samostatný příběh, dělá si co chce, věje z tak neočekávaných směrů, že u kormidla se nikdo nenudí. Naštěstí, dle předpovědi, má dojít zítra ke změně počasí. Teoreticky bychom mohli vyplout již dnes večer, ale někdo nám na noc vypíná světla :-). Ano, ano, nastoupily temné noci. Trvají asi 3 hodiny, ale každá je o něco delší. Nedoporučovali bychom nikomu plavbu v ledové bariéře za tmy.
Pod palubou diskuze posádky. Předmětem diskuze je kniha Hugo-Badera „Dlouhý film o lásce. Návrat na Broad Peak“. Názory posádky na knihu a její hrdiny se liší.
Jíme tři jídla denně plus desert, pijeme dobrou vodu – rossovku. Její zásoby nám vystačí ještě na týden. Jíme vitamíny a čteme staré-nové noviny, které se zjevují „odnikud“. Hodně odpočíváme.
Doprovázejí nás překrásné pohledy z paluby Selmy. Co více potřebujeme? Po vyplutí z bariéry napneme plachty a vpřed – počátek opravdové jízdy.

Ze Selmy v bouři pozdravují:
Jacek, Wifi, Artur, Krzysiek, Piotr, Damian, Dušan, Luby, Leon, Tomek a Kris


03.03.2015