SVĚTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Antarktida Street View
Google nabízí jedinečnou možnost podívat do prostředí Antarktidy z reálného pohledu pomocí Street View.
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2021 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Partneři

CZECHOSLOVAK OCEAN SHIPPING, s.r.o.

patřící do skupiny CZECHOSLOVAK OCEAN SHIPPING GROUP je soukromá a plně nezávislá společnost založená v roce 1999 v České republice. Společnost poskytuje služby klientům jak v České a Slovenské republice, tak i zákazníkům na mezinárodním zasílatelském a námořním trhu. Zkušený a dynamický kolektiv získal velmi dobré vzdělání převážně na vysokých námořních školách. Vysoká profesní kvalifikace a zkušenosti nám pomáhají uspokojit všechny požadavky našich obchodních partnerů.

Hlavními aktivitami společnosti jsou:
 • zasilatelství - námořní, železniční, kamionové a letecké,
 • kontejnerová doprava po celém světě „FCL, LCL“ („door-to-door“),
 • pronájem a zprostředkování lodní tonáže,
 • dopravní pojištění,
 • nákup a prodej lodí,
 • poradenství.
V roce 2004 provedla malá skupina vědeckých a technických pracovníků přípravné práce na ostrově Jamese Rosse - bylo provedeno precizní zaměření staveniště a příprava terénu pro uložení základů hlavní budovy stanice i technických kontejnerů. Koncem roku 2004 byl zahájen transport stavebního materiálu a technických celků z Evropy do chilského Punta Arenas, který realizovala společnost CZECHOSLOVAK OCEAN SHIPPING, s.r.o. a odtud v roce 2005 chilským armádním ledoborcem Almirante Viel na ostrov Jamese Rosse. Stavební práce následovaly bezprostředně po ukončení vyloďovacích činností.

Kontakt
CZECHOSLOVAK OCEAN SHIPPING, s.r.o.
Říčanská 1984/5
Praha 10 – Vinohrady 101 00
IČO: 261 269 23
DIČ: CZ 261 269 23
Tel.: +420 270 004 606
E-mail: service@oceanshipping.cz
group.oceanshipping.cz

Poděkování
Společnost CZECHOSLOVAK OCEAN SHIPPING, s.r.o. zastoupená generálním ředitelem a polárníkem Ing. Dušanem Jamným, se podílela zajištěním logistiky přepravy české vědecké stanice Johanna Gregora Mendela na ostrově Jamesse Rosse v Antarktidě. Tato společnost již několik let podporuje činnost vědců z Masarykovy univerzity v Brně i aktivity Českého antarktického nadačního fondu.

Děkujeme!
 

Barrister & Principal Publishing, z. ú.

Barrister & Principal Publishing je specializované nakladatelství s více jak dvacetiletou zkušeností s vydáváním odborné a nekomerční literatury. Spolupracujeme s řadou univerzit, vysokoškolských pracovišť a dalšími vědeckými a kulturními institucemi. Specializujeme se na publikace o dějinách a teorii umění, architektuře, politice a kultuře. Příležitostně vydáváme beletrii, historickou, naučnou a dětskou literaturu.

Nakladatelství vzniklo ke konci roku 2001 jako nonprofitní organizace úzce spolupracující s vydavatelstvím Barrister & Principal s.r.o., působícího na českém knižním trhu od roku 1996. V obou nakladatelstvích vyšlo celkem více než pět set knižních titulů.

Kontakt
Barrister & Principal Publishing, z.ú.
tř. Kpt. Jaroše 13, 602 00 Brno
tel. +420 734 122 960
Email: obchod@bpublish.cz
www.bpublish.cz
www.facebook.com/bpublish.cz

Poděkování
Barrister & Principal Publishing se každoročně podílí na vydání polárního kalendáře.

Děkujeme!
 

Apollo Travel s.r.o. - „Your travel solution“ 

Jako akreditovaná IATA kancelář a specialista na letenky působíme na trhu již 18 let. Vždy se snažíme přizpůsobit naše služby náročným požadavkům na moderní a rychlý nákup letenek a dalších souvisejících cestovních služeb.
Nabízíme individuální přístup k našim novým i stálým zákazníkům z celé ČR a zaměřujeme se především na firemní klientelu, což nás ovšem zavazuje k maximální flexibilitě, která je pro takovou spolupráci samozřejmostí.

Pro stálé zákazníky nabízíme výhodné platební podmínky a individuální péči o každého z Vás.
Využitím služeb Apollo Travel získáte:
 • optimální plánování Vašich cest
 • individuální přístup
 • zkušeného partnera v oblasti cestování – zajišťujeme letenky včetně nízkonákladových, víza, parkování na letišti ve Vídni a Praze, doprava na letiště, letištní salónky, rezervace hotelu a aut, pojištění storna letenek i cestovní pojištění
Kontakt
APOLLO TRAVEL s.r.o.
Moravské náměstí 3
602 00 Brno
Tel: +420 542 218 389
Mobil: +420 605 285 474
Fax:+420 542 218 390
E-mail: info@apollotravel.cz
www.apollotravel.cz

Poděkování
Společnost Apollo Travel dlouhodobě spolupracuje s vědci z Masarykovy univerzity v Brně a pomáhá jim s dopravou do Antarktidy.

Děkujeme!PRO-BIO

Společnost PRO-BIO, s.r.o. je prvním českým výrobcem biopotravin a jedním z největších současných zpracovatelů biosurovin v České republice. Společnost provozuje vlastní mlýn, bezlepkový mlýn, prostorově oddělené balírny, laboratoř a moderní sklady. V sortimentu PRO-BIO nyní najdete přes 1400 biopotravin, z toho 400 bezlepkových. Obchodujeme také s bioosivy a biokrmivy. Dodáváme do prodejen biopotravin, do obchodních řetězců a kompletní sortiment je možno zakoupit na biopotraviny.bioweb.cz.

Kontakt
PRO-BIO, obchodní společnost s r.o.
Lipová 40, Staré Město pod Sněžníkem, 788 32, Česká republika
Tel.: +420 583 301 952
Fax: +420 583 301 960
E-mail: probio@probio.cz
WWW: www.probio.cz

Poděkování
Společnost PRO-BIO, s.r.o., se již několik let podílí na potravinovém zásobování české vědecké expedice do náročných podmínek v Antarktidě.

Děkujeme!HANNAH

Společnost Hannah je český výrobce outdoorového oblečení a vybavení s tradicí od roku 1991. Vše začalo koncem 80. let, kdy zakladatele značky začaly bavit hory vysoké i nízké a táhlo je to do skal. K tomu potřebovali kvalitní oblečení a vybavení, kterého se v tehdejším Československu nedostávalo. A tak si sami ušili svůj spacák a pak i péřovou bundu. Věci se osvědčily, následovala výroba další várky a její distribuce mezi kamarády, kteří za outdoorovým dobrodružstvím vyráželi také. Od té doby se portfolio značky Hannah rozrostlo a nyní nabízí několik kolekcí pro různé sportovní aktivity. Mountain & Trekking zahrnuje vysoce funkční technické oblečení na vysokohorskou turistiku v náročných klimatických podmínkách. Outdoor & City oblékne sportovně založené jedince do města, na procházky v přírodě a cestování. Zimní kolekce Snowsport nabízí zateplené kousky pro vyznavače lyžování na upravených sjezdovkách i ve volném terénu. Produkty Active splní specifické požadavky aktivních běžců, rekreačních cyklistů a běžkařů. A v neposlední řadě jsou to stany, spacáky, karimatky, batohy, trekové hole a doplňky z kolekce Camping pro expediční využití i letní rodinnou dovolenou v přírodě. Produkty Hannah naleznete v síti obchodů Hannah, Rock Point a u dobrých prodejců outdoorového a sportovního vybavení.

Další informace o značce Hannah naleznete na webových stránkách www.hannah.cz.

Kontakt
Hannah Czech a.s.
Americká 54, 301 00 Plzeň
Tel.: +420 379 200 111
E-mail: hannah@hannah.cz
WWW: www.hannah.cz

Poděkování
Společnost Hannah dlouhodobě spolupracuje s vědci z Masarykovy univerzity v Brně a pomáhá jim zajišťovat oděvy i stany do Antarktidy.

Děkujeme!LANEX a.s.

Český výrobce lan, šňůr a vysokopevnostních vláken se specializací na výklenkové trhy, rychlé dodávky na míru a na čas.

Historie výroby textilních lan sahá v Bolaticích až do roku 1949. Značka LANEX se přitom úspěšně rozvíjí od počátku 90. let 20. století. Základní podnikatelskou strategií novodobé společnosti je proexportní orientace a budování firmy evropského formátu založené na specializaci, vývoji, aplikací nových technologií, kvalitě a flexibilitě. LANEX působí celosvětově svými dodávkami do více než 80 zemí, přičemž dominantní podíl mají trhy EU a Ruska. LANEX ale dodává i na vzdálenější trhy jako je Čína, USA či Alžírsko. Podíl exportu tvoří 80 % z obratu.

LANEX a.s. má 372 zaměstnanců a obrat za rok 2014 činil 25,4 mil. EUR. Společnost, jejíž hlavní sídlo je v Bolaticích, má distribuční dceřinou společnost v Polsku (Dabrowa Gornicza) a distribuční a výrobní dceřinou společnost v Rusku (Orel).

Hlavními sortimentními skupinami LANEX a.s. jsou:
 • Dynamická a statická lana pro horolezectví a práce ve výškách

  • Prodávána pod zn. Tendon, která patří mezi top 5
 • Papírenská zaváděcí lana
 • Lodní lana
 • Jachtingová lana
 • Průmyslová lana a šňůry
 • Vlákno pro umělou trávu
 • Ohradníková lana
 • Prostředky osobního zabezpečení

LANEX a.s. je držitelem certifikátu ISO 9001 a uvedené sortimentní skupiny podléhají výrobkovým certifikátům DNV –GL, Lloyd Register, Ruský mořský registr, VVUÚ Radvanice. Pro vlákna, pásky a výrobky z nich vlastníme certifikát zdravotní nezávadnosti ITC Zlín.Kontakt
LANEX a.s.
Hlučínská 96/1
747 23 Bolatice
Česká republika
Tel.: +420 553 751 111
E-mail: lanex@lanex.cz
WWW: www.lanex.cz

Poděkování
Společnost Lanex a.s. se přímo účastnila dodávkou lan v mezinárodním projektu. „Selma – Expeditions“/ Vytrvalost 2014 – 2015 a účastní se výstavních projektů s Českým antarktickým nadačním fondem.

Děkujeme!B&P Research

Zabýváme se výzkumem a analýzou legislativy a politik EU, jejichž výstupy mají zásadní dopad na subjekty v České republice. Na základě dlouholetých analytických zkušeností nabízíme poradenské služby v oblasti agendy EU, připravujeme komplexní strategie rozvoje pro veřejný i soukromý sektor, poskytujeme poradenství v oblasti strukturálních fondů i dalších dotačních možností, zprostředkováváme veřejné zakázky.
Mezi naše klienty patří především střední a velké podniky, zemědělci, města nad 3 000 obyvatel a vzdělávací a kulturní instituce. Důraz klademe zejména na individuální přístup a dlouhodobou spolupráci založenou na vizi komplexního rozvoje zasazeného do měnícího se legislativního rámce.
Naše společnost je výhradně česká. Sídlíme v Brně, ale působíme na území celé České republiky. Provozujeme rovněž kanceláře v Milovicích a v Bruselu.
Naši analytici mají dlouholeté zkušenosti a nejlepší reference. Od vstupu ČR do EU v květnu 2004 pravidelně dodáváme analýzy a monitoring EU nejen europoslancům, ale i národním politikům, orgánům státní správy a samosprávy či soukromým firmám. Od roku 2008 pravidelně vypracováváme monitoring, analýzy i další materiály, které uveřejňuje informační server Euroskop provozovaný Úřadem vlády České republiky.

Kontakt
B&P Research s.r.o.  
Turistická 274/41c
621 00 Brno
Česká republika
Tel.: +420 553 751 111
E-mail: info@bpresearch.eu
WWW: www.bpresearch.eu

Poděkování
Společnost B&P Research se pravidelně účastní reklamních a výstavních  projektů s Českým antarktickým nadačním fondem.

Děkujeme!