SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Rossovo moře - den čekání (DJ)

Dnešní den je zajímavý z více aspektů. Jedním je, že stojíme v driftu a čekáme na příznivý vítr asi 70 mil od ledových polí. Jejich překonání je pro nás propustkou do nezamrzajícího oceánu. Podle předpovědí odsud vyrazíme v neděli po obědě. Vachty jsou po jednom a mají jedinou ambici, aby do nás nic, tedy ledová kra, nevrazilo(a).

Druhým momentem z toho vyplývajícím je den odpočinku. Každý si zalezl do svého světa, a už v kabině nebo v jídelně a dokonce neuspěl ani pokus o společné kino. Čeká nás ještě víc než měsíc na moři, tak každý okamžik odpočinku se musí využít, protože nevíme, kdy se budou síly hodit.

Wifka mi nahrál na můj telefon pár filmů, a tak jsem se také ve spacáčku díval. Ten první polský "Den svira" popisoval učitele ve věku 49 let. To jsem si pomohl. Byl to popis, ve kterém se každý 49- letý muž, jako já, částečně pozná. Film byl dobrá volba do našeho prostředí, ale špatná volba pro mé pocity. Po večeři jsem si pustil film "Hugo". Byl hezký a můžu doporučit na jakoukoli náladu. Tady ovšem z mého pohledu pořád vítězí komedie. Při těch se nejlépe usíná. Zde je lepší nic neřešit a nechat se jenom bavit.

Chvilka odpočinku a od půlnoci vachta. Je to v driftu, tak jenom 2 hodiny.Dobrou noc přeje Dušan a usínající Selma.


28.02.2015