SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Rossovo moře - jedeme dál (DJ)

V 0:20, tentokrát na mé službě, jsme vyrazili vpřed.
Výhled na postup kvůli špatnému počasí se posouvá, tak dojedeme kam to půjde a budeme čekat na lepší počasí, zase někde jinde. Užívám si zase po pár dnech normální vachtu. To je na moři to nejlepší, zaběhnout se v systému svých služeb a plnit si svoje povinnosti. To vám pak zbyde čas i na nějakou knížku, film a vůbec pro sebe. Pořád nějaké změny, to je strašná otrava a dá se říci, že i zátěž.
V 15.30 jsme dorazili na kraj ledových polí. Generálně se oteplilo a padal mrznoucí d隝. Vypadali jsme všichni jako ledový muži. Včera jsem o tom povídal Natálce a smála se. My se taky jeden druhému smáli. Není totiž normální být omrzlý včetně vousů, kapucí a vůbec odshora až dolů. Staří chlapi a hrají si tady jako děti. Tedy oni si nehrají, ale vypadá to tak.
Pomalu se prodíráme ledovými poli v plné sestavě. Jeden na stěžni, jeden za kormidlem a jeden zprostředkovává a sleduje komunikaci.
Kris nafilmoval překonávání té největší ledové bariéry a tam jsem dostal roli odpichovače ker. Je fakt, že u nás na vachtě jsem po Tomkovi druhý nejsilnější a co se týká hmoty, tak určitě vyhrávám. K tomu odpichovaní se ta hmota docela hodila... posuďte sami.
Doufáme, že se nám podaří dojet co nejdál, než přijde vichr, který naše snažení trochu pozdrží.

Z ledových polí Rossova moře zdraví Dušan,
Jacek, Piotrek, Krzysiek, Leon, Wifi, Luby, Artur, Damian, Tomek i Kris.


01.03.2015