SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Rossovo moře - parkování za ledovcem (DJ)

Dnes jsme měli už zase kambuz. Nevím jestli se mi to zdá, ale máme kambuz každých 5 dní a mně přijde, jako kdybych tady byl kuchařem. Asi to bude tím, že jsem tady skoro už 2 měsíce, tedy bez 12 dnů. Čas utíká rychle, zato míle se nám díky předvídanému počasí zastavily.
V jedenáct dopoledne si kapitán vyhlédnul pěkný ledovec po cestě. Selmu tam pod něj schoval pěkně za vítr a bylo to. Od té doby kluci udržují Selmu v dryftu za ledovcem, aby byla pěkně schovaná, ale na druhou stranu, aby do něj nenarazila, nebo svými rozměry by nám určitě neuhnul. Obrazovou reportហk tomuto momentu cesty vám Kris také zprostředkuje.
Vařili jsme k obědu standart, vepřové na paprice s rýží. Tentokrát změna, nebyla použita voda z odsolovacího zařízení, tak to mělo stejnou chu, jako u nás doma. K večeři jsme po tom všem masu, co jsme za poslední dny snědli, uvařili těstoviny s ovocem, cukrem, kokosem a ořechy. Zkrátka tentokrát jsem si i já pochutnal, i když takové obědy jsem v pátek na základce rád nemíval ha,ha,ha.

Po úklidu se už těším do postele.

Dobrou noc vám všem přeje Dušan, Krysiek a Luby, zbytek lodě už spí, ale určitě by vám popřáli také.


02.03.2015