SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Rossovo moře, Rossův ostrov, Backdoor Bay (DJ)

Tato zátoka nám nějak učarovala. Bude to asi tím, že je v ní i přes velký provoz (samozřejmě ledovců, ale spíše menších než větších) docela klid.

Za celý týden, co tady stojíme, jsme ji museli opustit kvůli ledům jenom jednou, což je obrovský úspěch.


Pondělí i úterý byly symbolem uklízení. Pro nás, co jsme nikde nebyli, tak spíš úkol nezavázet, ale přitom nevypadat jako ten, kdo se vyhýbá práci. Ve slušné společnosti to tak prostě je. Příprava na odjezd je tady znát na každém kroku. Všechno tzn. to, co nebylo použito, se musí řádně uskladnit, aby se mohlo kdykoli v případě potřeby použít. Oceán nic neodpouští a nás ještě pár mil po jižních oceánech čeká.

Dostali jsme od dětí ze základní školy v Polsku obrázky se Selmou a vybírali jsme nejlepší. Bylo to zábavné a všichni z toho měli radost. Díky tomu, že jsme vybrali 2 druhá místa, tak jsou medailisti čtyři malíři.

Bylo to velké zpestření našeho úklidového programu.

V úterý odpoledne přišel na řadu i výlet k Shackletonově chatě. Já tam byl dvakrát, tak jsem zůstal za kormidlem na vachtě. Protože bylo nádherně slunečno. Tomek s Krisem natočili super záběry a fotky. Vztyčili jsme všechny plachty a jezdili po zátoce, jako kdybychom natáčeli Piráty z Karibiku.

Zkrátka zážitek. Večer jsme se pak chtěli jet podívat ještě na Scottovu boudu, ale nepodařilo se to díky špatnému počasí a my se vrátili zpět do přechodného domova Backdoor zálivu.

Zítra čekáme předpověď počasí, která by nám měla ukázat, kudy mezi ledy domů, tedy do Argentiny.S pozdravem Dušan a s ním i celá posádka

24.02.2015