SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Rossovo moře znovu z vůle kapitána (DJ)

Kapitán se dnes stal pánem času. Vzhledem k tomu, že jsme se dostali na západní polokouli, rozhodl, že bude znovu pátek. Tím se trochu změnily časové poměry a máme o 14 hodin méně než vy, čtenáři těchto řádků. Aby toho nebylo dost, také rozhodl, že těch 9 hodin, o které je v Mar del Plata více, budeme kompenzovat postupně a ve 12 hodin nařídil, že je 13 hodin. Takže u vás už je jen o 13 hodin více. Zítra a pozítří budou mít dny také 23 hodin. Jak je lidský život relativní a jak říkal můj otec, fyzika je věda pouze dohodnutá. Tady je to vidět. I když je vše v souladu s přírodními zákony otáčení zeměkoule, lze si s časem na lodi hrát. Když jsem byl v Roztoku na československé lodi Třinec, jako praktikant, poslal mě jeden strojní důstojník pan Hrádek půjčit montážní klíč na Ruskou loď, která stála před námi. Jejich důstojník spal, tak jsem měl přijít za dvě hodiny v 15 hodin. Nějak mně to nedávalo smysl, když bylo 11 a asi jsem i podle toho vypadal, že se mě námořník ve službě zeptal, co mám za problém. Záhy se vyjasnilo, že jedou podle Moskvy a namořník vůbec nechápal, že my podle Moskvy nejedeme. My sice tehdy podle Moskvy obecně v republice jeli, ale na lodi jsme naštěstí používali místní čas. Aspoň něco.

Tady na palubě Selmy byl krásný den. Sluníčko sice svítilo sporadicky, ale jinak bylo hezky a my se přesunuli do prostoru kousek od ledových polí, kde budeme čekat do neděle na příznivý vítr. Po cestě se s námi loučilo stádo Ork a večer moji polští kolegové nahrávali audiorelace pro polské děti.

Wifka mi nahrál pár filmů. Ten polský o stanném právu v roce 1981 byl super parodií na tehdejší dobu. Ten s Liamem Niessenem, jak na Aljašce spadli s letadlem jsem zavrhl. Pustil jsem si Predators, ale byla to taky blbost. Boj o přežití na cizí planetě není absolutně to, co tady potřebujete. Tady je nejlepší česká komedie s Bolkem Polívkou, Donutilem, paní Magalovou atd.

Toto je to, díky čemu můžete být v tomto prostředí alespoň chvíli v klidu a relaxovat. Život sám je občas horor a ještě se dívat na horory jiných, je minimálně v tomto prostředí masochismus.S pozdravem z houpající se Selmy.Dušan, Jacek, Damian, Piotrek, Wifi, Krzysiek, Luby, Artur, Leon, Kris i Tomek.


27.02.2015