SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Tasmanovo moře

Noc plná zážitků. Boční vlna se přelila přes kokpit, z polic vyletěly všechny potraviny, ke kterým se přidala velká krabice ovesných vloček.
Odsolovací zařízení bylo také zasaženo trochou vody. Na mé lůžko ve dvě ráno spadl těžký výtisk Kena Folleta - jenom tak, odnikud.
Když už se zdálo, že je situace pod kontrolou, otevřel Piotr zásobovací skříňku (ve které skladujeme potraviny pro přímou spotřebu). Uvnitř katastrofa.
Sladké kondenzované mléko bylo všude. Nezaútočilo pouze na skříňku, ale plánovalo také útok na matraci a lavici. Úklid minimálně na půl hodiny.
Na moři to trochu házelo, trochu bouřilo. Ráno přivítalo posádku v lepší formě než se s ní rozloučil předcházející den. Snídaně byla rušná a s chutí snězená.
Poté nadešla doba pro vyplnění psychologických testů. Máme je sebou a předpokládáme, že některým se opravdu budou hodit.
Obdrželi jsme sešity určené k dennímu zápisu pozorování našich pocitů z plavby. Pravidelně, každý den, odpovídáme na stejných pět otázek.
Vtipy ohledně tohoto tématu neberou konce. Ale k testům samozřejmě přistoupíme zodpovědně. Cílem je pomoci jednomu z kolegů na lodi s jeho výzkumným projektem.
Oběd (lyofilizátová sója) proběhl bez extatických vzpomínek….
Po obědě strហza stráží. Tlaková níže se statečně drží. Silně fouká a prší. Bouří celý den i noc, a aby nebyla nuda, boční vlny zalévají palubu.
To ony probouzejí řečnický talent kormidelníků…
Neustále organizujeme svůj život na Selmě. Pravidelný rytmus přináší pořádek a klid.

Obdrželi jsme množství SMS od našich přátel. Děkujeme a věříme, že i nadále budete s námi udržovat kontakt.
Přinášíte nám tímto mnoho radosti a velkou podporu. Díky

Pozdravujeme17.01.2015