SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Velký Jižní oceán

Další klidná noc. Bez deště, teplota se v noci držela kolem nuly. Ochlazuje se. Ráno se vítr stáčí na severní, přináší teplejší vzduch, mlhu a mrholení. Do podpalubí se vkrádá vlhkost. Poprvé od vyplutí z Hobartu zapínáme generátor, vysoušíme, větráme, daří se nám zbavit se té nepříjemnosti.

Dnes má narozeniny Piotrek. Snídaně a tradiční polské přání „sto lat“. Vzhledem k této slavnostní události je na stole vaječina, sýry, šunka, džem a med. Ovesné vločky chybí. Máme ještě krátící se zásobu chleba. Vystačí na 10 až 12 dní. Potom začneme péct.

Již dříve ráno v 06.00 jsme změnili taktiku (pozici hlavní plachty). Líp se spí zády k pravému boku... Udržujeme dobré denní vzdálenosti. Poslední 2 dny se k nám Jižní oceán po „vyjících padesátkách“ chová neobyčejně laskavě.

Oběd ve svátečním duchu, stejný jako včera - steaky, brambory a mrkev. Wifka vyčaroval pro oslavence dortík. Vyčaroval. Jinak to nedovedu říci. Další písně na počest Piotra, svíčka k sfouknutí a nakonec se přejídáme chutným desertem. Po poledni odpočíváme, povídáme si a čteme knihy. Služby na stráži v pohodě pracují. Počasí nám dovoluje odreagovat se a odpočinout si.

21.01.2015