SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Velký Jižní oceán

Trošku jsme se ztratili v relacích z plavby.....
Důvod je prozaický, ale pro nás docela překvapivý. Včera jsme opět překročili datovou hranici a opět jsme se ocitli v neděli. Vznikly určité komplikace. Například jak máme číst předpovědi počasí? Máme pondělí, vracíme se do neděle a co dál? Platí předpovědi pro neděli nebo pondělí? Neděle dvakrát...?
S jistotou všichni víme, že nᚠživot bude o jeden den delší! Od včerejška (předvčerejška?) máme den v záloze.

Prozatím plujeme kolem ledové bariéry. Počasí jak v kaleidoskopu, proměnlivé. Převážně klidné, ale dokáže tak fouknout, že sprintem shazujeme kosatku. Poté vítr „zdechne“ skoro úplně. Opět kosatka nahoru. Musíte vědět, že vytáhnutí kosatky na stěžeň není pohodička, musíte si pořádně máknout. Máme s Wifkou monopol na tuto činnost..... Nikdy není lehce!

Filmový klub začal fungovat v nedělo - pondělí. Hvězdné války IV. včera, Hvězdné Války V. dnes. Včera se ujal vstupního slova Krzysiek Pelka. Zajímavě a profesionálně nám přiblížil kulisy vzniku filmu. Následoval film a komentáře expertů během promítání – Krzyska a Tomka. Dnes další díl, využíváme večerní dobré počasí.
Jak vidíte, drazí čtenáři, máme dobrou zábavu.

Pondělní oběd (složení i nadále musí zůstat v utajení) byl natolik sytý, že všichni rezignovali na večeři. Na ledových mapách máme vyznačené místo průchodu přes ledovou bariéru. S největší pravděpodobností k tomu dojde za 4 dny, přičemž loď nestojí na místě. Proudy, vítr a mořské vlny nám způsobují komplikace s plánováním pohybu jachty. Plujeme na místo, kde bude pravděpodobnost průchodu největší.

Pozdravujeme z plujícího kina „Selma“


02.02.2015