SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Velký Jižní oceán

Druhý únor byl zajímavý tím, že byl a pak nebyl. Takže vlastně není vůbec jasné jaké datum psát na tyto dny. Je dnes středa nebo úterý? Ptáte se, kde vznikl problém? Cestovatelům na dálný východ je to asi zřejmé, když jedete na východ, prostě o jeden den přijdete a pak na cestě zpět ho zase najdete. U nás tomu bylo tak, že jsme přejeli 180 poledník zpět o jeden den, to znamená na západ. Vzhledem k tomu, že se zase vrátíme, zůstává nᚠlodní čas podle Hobart, čili máme o deset hodin vice než vy. Až dojedeme na východní polokouli, tak se to srovná. Zkrátka, aby se to nepletlo, je středa 3. 2. a basta.
Z něčeho člověk musí vyjit, aby se nedostal do jiného psychického stavu než je pro kolektiv jachty žádoucí vyjít.

Počasí je velmi proměnlivé a můj organismus už není schopen tyto změny evidovat, takže jak vlastně je - jestli teplo nebo zima, jako malý kluk zjišuji z konzultací se svými kolegy nenápadnými dotazy "jak se cítíš", nebo "to je mi zima a co Tobě". Podle statistiky odpovědi se na základě psychosomatických reakcí cítím. Tzn. buď je mi teplo nebo zima. Připadám si jako místní magnetický kompas, který taky moc neví kde je sever.
Podobně je to s našimi plachtami. Chvíli je máme nahoře všechny, pak pro jistotu dáme dolu hlavni plachtu a houpeme se a mrzneme a pak zase vše nahoru a je relativně teplo a klid.
Je jasné proč se sem nikdy lidé na bydleni nehrnuli. Je totiž těžké si na to zvyknout. Na druhou stranu když už to vypadá, že přituhuje a je trošku líp tak má člověk radost.
Kluci založili klub přátel "Hvězdných válek" a všichni se už těší na další díly. Můj problém je, že jsem hlavní vlnu těchto filmů v ČR nezachytil a když jsem slyšel, kolik toho ví, tak prostě v takové konkurenci znalostí na toto téma si nechci připadat jako amatér. Stačí, že nemáme moře.

Odpoledne příjemná varta hup do postele, krátký spánek, večeře - všichni do kina a já znovu do postýlky. Právě přemýšlím, jestli je to moje postýlka nebo místo, které mě tolik neprospívá, jak by se mohlo zdát, ale o tom až příště.

S pozdravem všem Dušan,,
Krzysiek, Luby, Wifi, Tomek, Piter, Jacek, Leon, Kris, Damian, Artur.


03.02.2015