SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Velký Jižní oceán - o něco dále než v polovině cesty ke břehům Antarktidy

Ahoj,

počasí se změnilo, máme trochu sluníčka.

Bouřkové obleky se suší v kokpitu a Selma se lenivě sune na jih.

Srdečně zdravíme

Piotr, Krzysiek a Selma teamVítr směr mezi NNW a NNE, síla 22 – 35 uzlů (6-8 B). Noc stejná jako minulá, ale za svítání kolem 03.30 padla mlha. Viditelnost se drasticky zmenšila. Bohužel stoupla vlhkost – zase sušíme.

Dnes bez narozenin. Je to škoda, začínali jsme si zvykat.......

Příjemný vítr nás vede k cíli, počasí je stabilní, denní teplota o něco stoupla.

Snídaně standardní. Oběd je ovlivněn děláním pořádku ve skladu – začaly nám hnít cukety. Zdravé jsme hodili do hrnce, přidali jsme lyofilizáty a vzniklo velmi chutné rizoto. Hrnec jsme vyprázdnili do dna. Na večeři makaróny s hřibovou omáčkou – jak v Hiltonu.

Po obědě se nebe vyjasnilo do modra. Na palubě trocha práce s lany. Wifka si trochu zamakal ve výškách. Zavěšený na provazu měnil otěže přední plachty během jízdy. Vypadalo to trochu nebezpečně, trochu legračně. Napadlo nás, jestli mu nezměnit přezdívku na „Wiuwka“ (Houpal). S pomocí Piotra se výměna zvládla.

Plujeme. Všichni jsou zdraví a mají dobrou náladu. Od Hobartu nás dělí už 1200 mil. Za chvíli bychom měli doplout k prvním krám. Noci jsou čím dál více studenější.

Plánujeme zahájit filmové večery. Dušan navrhl promítání českých filmů v originále. Nabídl osobní překlady. Jeho pojetí humoru nám zaručuje kvalitní zábavu.

Večer je klidný. Čtenářský kroužek funguje bezvadně. Čaj a ticho. Ale ne tak úplné. Zvenku slyšíme zvuky oceánu, vlny narážející na boky Selmy a vyjící vítr.

To je nyní naše domácí atmosféra.

 

Pozdravujeme věrné čtenáře

 

 22.01.2015