SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Velký Jižní oceán - Osamělé šedesátky

Noci jsou stále jasnější, záře slunce putovala po nebeském horizontu od západu na východ. Skvěle viditelné hvězdy zpříjemňovaly noční služby. Nad hladinou moře je mírná mlha. Ráno je opět o něco chladnější než předchozí. Vymetené nebe a ostré slunce nás naplňují optimismem vzhledem k dalšímu průběhu dne.
Bez přestávky sušíme bouřkové obleky. Kokpit připomíná velkou barevnou sušárnu. V podpalubí viditelně stoupá vlhkost. Měníme náklon, teď plujeme rovně, neháže to.
Po poledni se počasí mění. Vítr NNW-NNE o síle 35 uzlů. Ve večerních hodinách jsem vyšli z „vyjících padesátek“ a vešli k „osamělým šedesátkám“!!!
Společenský život kvete. Skupina bibliofilů každým dnem roste. Jsme v těchto zeměpisných šířkách čtenářskými rekordmany. Týdenní průměr je přes dvě knížky na osobu a neustále roste. Rozvíjejí se hovory o antarktické fauně, očekáváme setkání s tučňáky císařskými. Víme, že léto nám neusnadní jejich pozorování. Tučnáci se budou nacházet v tomto období na otevřeném moři, poté co opustí poslední mláďata.

Pozdravujeme ze Selmy


23.01.2015