SVěTOVÝ REKORD PŘEKONÁN
Aktuální počasí v Antarktidě
Zajímavé odkazy
Sledujte nás na sociálních sítích

         


© 2024 Český antarktický nadační fond
Tvorba webu - webSEO.czO webu

Zveme Vás na výstavu Čistá Antarktida v Praze

 Vážení příznivci Českého antarktického nadačního fondu,

srdečně Vás zveme na výstavu do Nové radnice v Praze na Mariánském náměstí na výstavu Čistá Antarktida.

Výstava představuje české vědecké aktivity v Antarktidě s důrazem na jejich ekologický charakter. Česká republika má v Antarktidě dvě polární stanice, obě provozuje Masarykova univerzita, která úzce spolupracuje s Českým antarktickým nadačním fondem.

Stanice Johanna Gregora Mendela stojí na ostrově Jamese Rosse ve Weddellově moři a při svém provozu testuje a využívá obnovitelné zdroje energie – větrné elektrárny a solární panely.

Stanice Nelson se nachází v souostroví Jižní Shetlandy, kde řadu let probíhal experiment se sběrem odpadu vyplaveného na pobřeží ostrova Nelson Island. Na jaře 2019 se podařilo tento odpad z Antarktidy odvézt a ekologicky zlikvidovat v Chile při společné „úklidové“ expedici Masarykovy univerzity a Českého Antarktického nadačního fondu.

„Úklidové“ expedice se zúčastnila i Veronika „Gibi“ Podlasová, česká umělkyně, která se soustředí na spojení mezi kulturou, přírodou, vnitřními i vnějšími elementy. Přináší veřejnosti informace o životním prostředí a tím se snaží upozornit na globální problémy.

Právě její grafická díla doplňují naši výstavu fotografií.

Výstava se koná pod záštitou pana Ing. Petra Hlubučka, náměstka primátora hlavního města Prahy.31.05.2019